Lektorzy DAAD

Home

Lektorzy DAAD

Około 500 lektorek i lektorów DAAD zatrudnionych jest jako nauczyciele akademiccy w ponad 110 krajach świata. Zdecydowana większość z nich pracuje na kierunkach Germanistyka / Język Niemiecki jako język obcy, pozostali zajmują się innymi obszarami tematycznymi o wyraźnym odniesieniu do Niemiec w dziedzinach takich jak prawo, ekonomia czy historia.

Obok działalności dydaktycznej lektorki i lektorzy są reprezentantami DAAD na zatrudniających ich polskich uczelniach. Informują więc o studiach i badaniach naukowych w Niemczech oraz o stypendiach DAAD i innych organizacji. Ponadto doradzają i wspierają osoby zainteresowane stypendiami na pobyty studyjne i badawcze w Niemczech w czasie przygotowywania wniosków, a także przejmują inne zadania z zakresu zagranicznej polityki kulturalnej Niemiec.

Więcej o programie "Lektorzy DAAD" (w języku niemieckim) znajdą Państwo tutaj.

Lektorzy DAAD zatrudnieni na polskich uczelniach w roku akademickim 2016/2017:

Bydgoszcz - Gdańsk - Katowice - Kraków - Lublin - Łódź - Olsztyn - Poznań -  Szczecin - Toruń - Warszawa - Wrocław - Zielona Góra


Bydgoszcz

Yvonne Belczyk-Kohl
Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
Katedra Filologii Germańskiej
ul. Grabowa 2
85-601 Bydgoszcz
tel./fax: 52 360 84 50
e-mail: yvonne.belczyk-kohl@ukw.edu.pl



Gdańsk

Sabine Stoll-Wewior
Uniwersytet Gdański
Instytut Filologii Germańskiej
ul. Wita Stwosza 51
80-308 Gdańsk
e-mail:  s.stoll-wewior@ug.edu.pl



Katowice

dr Elisabeth Venohr
Uniwersytet Śląski
Instytut Filologii Germańskiej
ul. gen. S. Grota-Roweckiego 5
41-200 Sosnowiec
e-mail: elisabethvenohr@t-online.de



Kraków

dr Angelika Schneider
Uniwersytet Jagielloński
Instytut Filologii Germańskiej
al. Mickiewicza 9a
31-120 Kraków
tel: 12 663 43 12
fax: 12 422 67 93
e-mail: angelika.schneider@uj.edu.pl


Przemysław Roguski (asesor)
Uniwersytet Jagielloński
Wydział Prawa i Administracji
Szkoła Prawa Niemieckiego
ul. Gołębia 9
31-007 Kraków
tel: 12 421 45 64
fax: 12 421 45 64
e-mail: roguski@sddr.org
http://www.daad-krak.blogspot.com



Lublin

Jan-Moritz Werk 
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej
Instytut Germanistyki i Lingwistyki Stosowanej
pl. Marii Curie-Skłodowskiej 4a
20-031 Lublin
tel: 81 537-2618
fax: 81 537-5187
e-mail: werk.daad.lublin@outlook.de



Łódź

dr phil. habil. Gudrun Heidemann
Uniwersytet Łódzki
Instytut Filologii Germańskiej
ul. Pomorska 171/173
90-236 Łódź
e-mail: gheidemann@onet.eu



Olsztyn

Dirk Steinhoff
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski
Katedra Filologii Germańskiej
ul. Kurta Obitza 1, pok. 354
10-725 Olsztyn
tel: 89 524 63 45
fax: 89 523 59 66
e-mail: d.h.steinhoff@web.de


Poznań

Eva Teshajev
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza
Instytut Lingwistyki Stosowanej
ul. 28 Czerwca 1956 nr 198
61-485 Poznań
tel: 61 829 29 44
fax: 61 829 29 26
e-mail: daad_lektorat_poznan@yahoo.de


Maximilian Weiß
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza
Instytut Filologii Germańskiej, Collegium Novum
Al. Niepodległości 4
61-874 Poznań
tel: 61 829 35 47 /-40
fax: 61 853 69 37
e-mail: m.weiss@amu.edu.pl


Szczecin

dr Matthias Guttke
Uniwersytet Szczeciński
Instytut Filologii Germańskiej
ul. Malczewskiego 10-12
71-616 Szczecin
tel: 91 444 3837 
fax: 91 4443838
e-mail:matthias.guttke@gmail.com



Toruń

Beate Münschke
Uniwersytet Mikołaja Kopernika
Katedra Filologii Germańskiej, Collegium Humanisticum
ul. W. Bojarskiego 1
87-100 Toruń
tel./fax biuro lektora: 56 611 35 63, sekretariat: 56 611 35 65
e-mail: daad_lektorat_torun@web.de



Warszawa

N.N.
Uniwersytet Warszawski
Instytut Germanistyki
ul. Dobra 55
00-312 Warszawa
tel:
e-mail:

dr Heike Rohmann
Uniwersytet Warszawski
Instytut Lingwistyki Stosowanej
ul. Dobra 55
00-312 Warszawa
tel: 22 552 60 21
e-mail: heike.rohmann@berlin.de

dr Jürgen Wandel
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Polsko-Niemieckie Forum Akademickie
ul. Niepodległości 162
budynek A, sala 16
02-554 Warszawa
tel: 22 564 93 86
fax: 22 564 86 46
e-mail: jwandel@gmx.de

Mareike Schmidt 
Politechnika Warszawska
Studium Języków Obcych
Plac Politechniki 1
00-661 Warszawa
tel./fax: 22 234 73 52
e-mail: mareike.schmidt@daad.pl



Wrocław

N.N.
Uniwersytet Wrocławski
Instytut Filologii Germańskiej
pl. Nankiera 15
50-140 Wrocław
tel: ...
e-mail:



Zielona Góra

Bettina Lidzba
Uniwersytet Zielonogórski
Instytut Filologii Germańskiej
Al. Wojska Polskiego 71 A
65-762 Zielona Góra
tel./fax: 68 328 31 45
e-mail: Bettina.Lidzba@gmx.de