Zapraszamy na nowy odcinek podcastu DAAD „Campus Europa” poświęcony wyzwaniom, przed którymi stoi demokracja w Europie. Gościem audycji jest  Dr. Christian Freudlsperger, były stypendysta DAAD i politolog z Hertie School Berlin, która jest członkiem Europejskiego Sojuszu Uczelni CIVICA.

“Demokracja w Europie stoi przed wielkimi wyzwaniami. Dlatego ważne jest, aby uniwersytety również współpracowały ze sobą, działały jako miejsca wymiany społecznej oraz zachęcały i umożliwiały swoim studentom aktywny udział w życiu obywatelskim” – mówi dr Freudlsperger. W bieżącym odcinku podcastu można dowiedzieć się, jak konkretnie jest to realizowane w ramach CIVICA – European University of Social Science Alliance.

Audycji można wysłuchać tu: https://open.spotify.com/episode/0t0ukbU27vdx2vAWV8tm3z lub na innych platformach z podcastami.

Podcast DAAD “Campus Europa” to inicjatywa poświęcona partnerstwom “Uniwersytety Europejskie”.

Co dwa tygodnie gospodyni programu Anke Stahl, dyrektor działu “Projekty” w  DAAD, rozmawia z przedstawicielami niemieckich uczelni partnerskich na temat ich celów i doświadczeń zwiazanych z udziałem w konkretnym sojuszu.

Więcej informacji w jęz. niemieckim i linki do podcastów: www.daad.de/campus-europa

Więcej nt. inicjatywy “Uniwersytety Europejskie”: https://www.daad.pl/Ylo39