Pierwszy sezon podcastu DAAD “Campus Europa” poświęconego  inicjatywie “Uniwersytety Europejskie” dobiega końca. Zapraszamy do wysłuchania jego ostatnich odcinków.

Ostatnie odcinki podcastu “Campus Europa”:

Una Europa – Nowe podejście do zrównoważonego rozwoju

“Nie ma jednego uniwersalnego modelu dla europejskich uniwersytetów. Aby odnieść sukces, potrzebna jest różnorodność dróg i podejść”, uważa prof. dr Verena Blechinger-Talcott z FU Berlin. W ostatnim odcinku Campus Europa można dowiedzieć się, w jaki sposób uniwersytet, jako część sojuszu Una Europa, w wyjątkowy sposób kształtuje swój priorytet tematyczny, jakim jest zrównoważony rozwój.

Link do odcinka

4EU+ – Przestrzeń dla wolności akademickiej

Wprowadzanie młodych naukowców w świat badań naukowych na wczesnym etapie oraz tworzenie punktów kontaktowych pomiędzy zagranicznymi studentami i wykładowcami poprzez wspólne projekty – oto cel sojuszu 4EU+. Zapraszamy na spotkanie z Theresą Möke, doktorantką z Uniwersytetu w Heidelbergu.

Link do odcinka

SEA-EU – Europejski Uniwersytet Morski

“Europę można zrozumieć tylko wtedy, gdy się do niej pojedzie i doświadczy jej na własnej skórze” – przekonuje dr Nina Keul z Uniwersytetu w Kilonii. W odcinku Campus Europa poświęconym SEA-EU można dowiedzieć się, jakie możliwości daje taka wymiana wramach sojuszu uczelni i jakie konkretnie korzyści niesie ona studentom.

Link do odcinka

CIVIS – most między Afryką, regionem śródziemnomorskim i Europą

Uczenie się od siebie nawzajem, patrzenie poza własne (europejskie) horyzonty i wspólne pokonywanie globalnych wyzwań – o tym właśnie mówi prof. dr Monique Scheer z Uniwersytetu w Tybindze w odcinku poświęconym sojuszowi CIVIS.

Link do odcinka