17 czerwca przypada 30. rocznica polsko-niemieckiego Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy. Z tej okazji zapraszamy do udziału w konkursie. Pokażcie nam te trzy dekad z Waszej perspektywy – Waszymi oczami i na Waszych zdjęciach.

Mamy tu na myśli motywy, które z Waszego punktu widzenia ilustrują polsko-niemiecką przyjaźń. Jak Traktat z 1991 roku był urzeczywistniany w ubiegłych latach? Jakie doświadczenia i przeżycia towarzyszyły Wam podczas polsko-niemieckich spotkań w ramach nauki języka, upamiętniania historii, edukacji, nauki, kultury? Zdjęcia mogłyby pokazywać przykładowo mosty, łączące ulice, współpracę, spotkania młodzieży, wolontariat w obydwu krajach, naukę języka, przyjaźń, wspólne świętowanie i spotkania.

Przez cały czerwiec Ambasada Niemiec w Warszawie będzie umieszczać nadesłane zdjęcia na swoim kanale na Instagramie.Z najlepszych zdjęć planowana jest wystawa, która prezentowana będzie jesienią w wybranych miejscowościach w Polsce.  Poza tym wybierzemy jedno zdjęcie, którego autor/-ka zaproszony/-a zostanie do Ambasady na przyjęcie z okazji Dnia Jedności Niemiec 3 października. Wszyscy pozostali zwycięscy otrzymają drobne upominki.

Adres wysyłki zdjęć i regulamin konkursu