Dbasz o środowisko i jego dobro leży Ci na sercu? Denerwuje Cię smog, tony plastikowych odpadów i chaos związany z recyklingiem? W ramach ogólnoeuropejskiego projektu DAAD "Europejskie Laboratoria Pomysłów" chcemy dać Ci możliwość, by coś zmienić.

Może masz już pomysł na zrównoważone ekologicznie życie, ale brakuje Ci odpowiednich ludzi? A może chciałbyś być aktywny, ale nadal nie masz pomysłów? Nie ma problemu! Zapraszamy Cię na seminarium, podczas którego poznasz innych stypendystów DAAD, którzy myślą tak jak Ty. Będziesz mógł/mogła skorzystać również z wiedzy i doświadczenia aktywistów ekologicznych i ekspertów w dziedzinie mediów społecznościowych, którzy powiedzą Ci, jak (dalej) rozwijać, prezentować i realizować Twój pomysł.

Seminarium odbędzie się w Warszawie w dniach 3-5 kwietnia. Wziąć w nim udział mogą byli stypendyści DAAD z całej Polski. Nieważne, co studiujesz lub studiowałaś/eś i czym się obecnie zajmujesz – do udziału w projekcie zapraszamy wszystkich naszych byłych stypendystów, którym bliska jest idea ekologicznego życia. DAAD pokrywa wszystkie koszty związane z udziałem w tym wydarzeniu (nocleg, wyżywienie, przejazd pociągiem na terenie Polski)!

Program seminarium podzielony jest na trzy bloki: Inspiracja - Motywacja – Działanie, tak abyście już podczas spotkania w Warszawie mogli zacząć planować lokalne, łatwe do realizacji projekty. Wasze pomysły zostaną następnie poddane pod głosowanie na platformie internetowej. Zwycięski zespół uda się we wrześniu 2020 r. do Berlina na ogólnoeuropejskie spotkanie byłych stypendystów DAAD w niemieckim federalnym Ministerstwie Spraw Zagranicznych, gdzie będzie miał możliwość dyskusji o przyszłości Europy z decydentami politycznymi oraz przedstawicielami nauki!

Zgłoszenia do udziału w projekcie przyjmujemy do 18 marca br. Liczba miejsc jest ograniczona, o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Formularz zgłoszeniowy

Pytania dot. projektu prosimy kierować na adres: daad@daad.pl.

Projekt realizowany jest w przededniu objęcia przez Niemcy prezydencji w Radzie UE. W ramach „Europejskich Laboratoriów Pomysłów” DAAD chce oddać głos swoim byłym stypendystom z całej Europy w sprawach dotyczących największych wyzwań naszych czasów.