Niemiecki otwiera drzwi. Wirtualny Tydzień Drzwi Otwartych

© Jurewicz/Ambasada Niemiec

Zapraszamy na kolejną edycję wirtualnych spotkań, podczas których dowiesz się, jakie drzwi może przed Tobą otworzyć znajomość języka niemieckiego!

Program wydarzenia i linki do poszczególnych spotkań:

24.04.2024  Dzień z Ambasadą Niemiec

godz. 16.00-18.00 Język niemiecki a ścieżka zawodowa
Dlaczego warto uczyć się języka sąsiedniego kraju? W jaki sposób udział w programach stypendialnych może wpłynąć na karierę? Które drzwi otwiera znajomość języka niemieckiego? Między innymi na te pytania odpowiedzą zaproszeni goście. Prelegenci przekażą cenne wskazówki z własnego doświadczenia opowiadając o swojej wieloletniej fascynacji językiem niemieckim i jej istotnym wpływie na ścieżkę zawodową
Link do spotkania: http://bitly.ws/CPHR (Webex)
Meeting ID: 2742 120 9822
Meeting Password: jUrUNG46N*3 (58786446 przez systemy telefoniczne i video)

25.04.2023  Dzień z DAAD Polska

godz. 16.30-17.15 Porozmawiajmy o studiach w Niemczech!
Jak to jest studiować na niemieckiej uczelni? A właściwie uczelniach, bo Natalia studiuje jednocześnie na czterech uniwersytetach: Technische Universität Berlin, Freie Universität Berlin, Humboldt Universität zu Berlin i Universität Potsdam. Jak to możliwe? Wszystkiego dowiecie się podczas rozmowy z Natalią Nowak, stypendystką DAAD z Berlina!
Link do spotkania: https://bit.ly/studiawNiemczech2504 (MS Teams)

godz. 17.15-18.00 Równoległe spotkania do wyboru:

26.04.2023 Dzień z AHK Polska i ProRecognition

godz. 14.00-15.30 Język niemiecki w biznesie
Jakie benefity przynosi znajomość języka niemieckiego w świecie biznesu? Czy umiejętność posługiwania się tym językiem liczy się tylko w firmach z kapitałem niemieckojęzycznym? Na naszym spotkaniu pokażemy, jakie branże czekają na specjalistów z niemieckim. Zapraszamy serdecznie!
godz. 15.30-16.30 Uznawanie kwalifikacji zawodowych w Niemczech
Na czym polega uznawanie kwalifikacji? Kto musi a kto może uznać swój zawód? Jak to wygląda w praktyce i jakie z tego wynikają korzyści na niemieckim rynku pracy? Na te pytania odpowiemy z ramienia poradni ProRecognition.
Będzie to także okazja do spotkania z firmami HAYS Poland, Human Group, LST, Preston, SARIA Polska oraz Wenzel+Wenzel, które przedstawią możliwości pracy i rozwoju w ich organizacjach dla osób znających język niemiecki.
Organizatorem spotkania jest AHK Polska, czyli największa izba bilateralna działająca w Polsce, która od ponad 25 lat wspiera polsko-niemieckie stosunki gospodarcze i reprezentuje interesy 1000 firm członkowskich
Link do spotkania: https://bit.ly/3ZZaZLW

27.04.2023 Dzień z Goethe Institut Warschau

godz. 17.00-18.00 Zostań FIT do egzaminów Goethego
Myślicie o zdawaniu egzaminu i zdobyciu certyfikatu językowego Instytutu Goethego? Jeśli tak, to serdecznie zapraszamy na warsztaty, na których porozmawiamy o tym, jak optymalnie się do niego przygotować i odpowiemy na następujące pytania:
Jak wybrać odpowiedni poziom?
Jak i kiedy zaplanować czas na naukę?
Co jest najważniejsze podczas przygotowań?
Jak się pokazać z jak najlepszej strony w trakcie egzaminu?
Link do spotkania: https://goethe-institut.zoom.us/j/83096752761
(Meeting-ID: 830 9675 2761)

Udział we wszystkich spotkaniach możliwy jest bez rejestracji.

Oferty niemieckich uczelni

Technische Universität Ilmenau – Your choice. Your studies.

Take your chance to experience how future-oriented education and excellent research in fields of technology, mathematics and natural sciences, business and media meet with cultural diversity on our be...

Więcej

Light Up Your Future! Study Optics & Photonics!

Light Up Your Future! Study Optics & Photonics! Do you have background in Engineering or Natural Sciences? Join us as Master or Ph.D. student and benefit from a strong industry network, state of the a...

Więcej
1/2

Adres

  • Przedstawicielstwo w Warszawie

    ul. Zielna 37 00-108 Warszawa Telefon: +48 22 395 54 00
    E-mail: daad@daad.pl