Content

Niemiecki otwiera drzwi. Wirtualny Tydzień Drzwi Otwartych

© Jurewicz/Ambasada Niemiec

Zapraszamy na kolejną edycję wirtualnych spotkań, podczas których dowiesz się, jakie drzwi może przed Tobą otworzyć znajomość języka niemieckiego!

Program wydarzenia i linki do poszczególnych spotkań:

24.04.2024  Dzień z Ambasadą Niemiec

godz. 16.00-18.00 Język niemiecki a ścieżka zawodowa
Dlaczego warto uczyć się języka sąsiedniego kraju? W jaki sposób udział w programach stypendialnych może wpłynąć na karierę? Które drzwi otwiera znajomość języka niemieckiego? Między innymi na te pytania odpowiedzą zaproszeni goście. Prelegenci przekażą cenne wskazówki z własnego doświadczenia opowiadając o swojej wieloletniej fascynacji językiem niemieckim i jej istotnym wpływie na ścieżkę zawodową
Link do spotkania: http://bitly.ws/CPHR (Webex)
Meeting ID: 2742 120 9822
Meeting Password: jUrUNG46N*3 (58786446 przez systemy telefoniczne i video)

25.04.2023  Dzień z DAAD Polska

godz. 16.30-17.15 Porozmawiajmy o studiach w Niemczech!
Jak to jest studiować na niemieckiej uczelni? A właściwie uczelniach, bo Natalia studiuje jednocześnie na czterech uniwersytetach: Technische Universität Berlin, Freie Universität Berlin, Humboldt Universität zu Berlin i Universität Potsdam. Jak to możliwe? Wszystkiego dowiecie się podczas rozmowy z Natalią Nowak, stypendystką DAAD z Berlina!
Link do spotkania: https://bit.ly/studiawNiemczech2504 (MS Teams)

godz. 17.15-18.00 Równoległe spotkania do wyboru:

26.04.2023 Dzień z AHK Polska i ProRecognition

godz. 14.00-15.30 Język niemiecki w biznesie
Jakie benefity przynosi znajomość języka niemieckiego w świecie biznesu? Czy umiejętność posługiwania się tym językiem liczy się tylko w firmach z kapitałem niemieckojęzycznym? Na naszym spotkaniu pokażemy, jakie branże czekają na specjalistów z niemieckim. Zapraszamy serdecznie!
godz. 15.30-16.30 Uznawanie kwalifikacji zawodowych w Niemczech
Na czym polega uznawanie kwalifikacji? Kto musi a kto może uznać swój zawód? Jak to wygląda w praktyce i jakie z tego wynikają korzyści na niemieckim rynku pracy? Na te pytania odpowiemy z ramienia poradni ProRecognition.
Będzie to także okazja do spotkania z firmami HAYS Poland, Human Group, LST, Preston, SARIA Polska oraz Wenzel+Wenzel, które przedstawią możliwości pracy i rozwoju w ich organizacjach dla osób znających język niemiecki.
Organizatorem spotkania jest AHK Polska, czyli największa izba bilateralna działająca w Polsce, która od ponad 25 lat wspiera polsko-niemieckie stosunki gospodarcze i reprezentuje interesy 1000 firm członkowskich
Link do spotkania: https://bit.ly/3ZZaZLW

27.04.2023 Dzień z Goethe Institut Warschau

godz. 17.00-18.00 Zostań FIT do egzaminów Goethego
Myślicie o zdawaniu egzaminu i zdobyciu certyfikatu językowego Instytutu Goethego? Jeśli tak, to serdecznie zapraszamy na warsztaty, na których porozmawiamy o tym, jak optymalnie się do niego przygotować i odpowiemy na następujące pytania:
Jak wybrać odpowiedni poziom?
Jak i kiedy zaplanować czas na naukę?
Co jest najważniejsze podczas przygotowań?
Jak się pokazać z jak najlepszej strony w trakcie egzaminu?
Link do spotkania: https://goethe-institut.zoom.us/j/83096752761
(Meeting-ID: 830 9675 2761)

Udział we wszystkich spotkaniach możliwy jest bez rejestracji.

Oferty niemieckich uczelni

Management in Nonprofit-Organisations (M.A.) Master of Arts

For the society of tomorrow: become an expert in nonprofit management.

Więcej

University of Tübingen: Summer School on European History and Challeng...

Study in English, make friends & learn German at one of Europe’s best universities - experience Europe up close on two different Study Tracks.

Więcej

Find Your Bachelor’s Program at TUM Campus Heilbronn

Students at TUM Campus Heilbronn receive a high-quality education at the renowned TUM University of Excellence and extensive support services for their studies.

Więcej

Be part of the transition to the future shape of energy

Join our English-taught Bachelor of Science in Energy Systems Engineering and Management!

Więcej

Battery Materials and Technology (M.Sc.)

Access to sustainable and renewable energy is one of the great challenges of the 21st century. That’s why electrochemical energy storage, esp. batteries are an essential tool for the future.

Więcej

Elite Master’s Program ASC

Elite M.Sc. ‘Advanced Signal Processing and Communications Engineering (ASC)’: In this research-oriented program, the focus is on individualized student support.

Więcej

RheinMain University of Applied Sciences-From Here to Career

Explore practice-oriented programs at Hochschule RheinMain. Shape your future and launch your career in Germany’s economic hub.

Więcej

Elevate your career with us!

Let your career take off! Be part of an emerging university with a cutting-edge Master’s degree in Artificial Intelligence and Robotics (M.Sc.)!

Więcej
1/8

Adres

Zrzut ekranu mapy z zaznaczoną lokalizacją DAAD