Content

O nas

© DAAD/Pankau

Dzięki DAAD rokrocznie ponad 130 000 studentów i pracowników nauki z całego świata realizuje pobyty studyjne i naukowe za granicą. DAAD jest tym samym jedną z największych na świecie organizacji wspierających międzynarodową wymianę akademicką. Równie intensywnie angażuje się w proces umiędzynarodowienia niemieckich uczelni, reformowanie systemów oświaty w państwach rozwijających się, a także wspieranie rozwoju germanistyki i promocję języka niemieckiego za granicą. Światową renomą cieszy się program stypendialny DAAD dla artystów (Berliner Künstlerprogramm). DAAD to stowarzyszenie niemieckich szkół wyższych z siedzibą w Bonn i w Berlinie. Projekty realizowane w różnych częściach świata koordynują przedstawicielstwa w 15 krajach – w tym również w Polsce. Sieć lokalnych przedstawicielstw uzupełnia 56 centrów informacyjnych DAAD działających na wszystkich kontynentach.

Przedstawicielstwo w Warszawie

Swoją działalność na rzecz polsko-niemieckiej współpracy akademickiej DAAD prowadzi nieprzerwanie od 1958 roku. Ze względu na znaczenie tych relacji w 1997 roku zostało założone Przedstawicielstwo DAAD w Warszawie.

Więcej
Lektoren stehen zusammen auf einer Veranstaltung

Lektorzy DAAD

W ponad 110 krajach na całym świecie w ramach lektoratów DAAD pracuje obecnie około 500 nauczycieli akademickich. Większość z nich prowadzi zajęcia na kierunku germanistyka oraz język niemiecki jako język obcy.

Więcej
Ein Journalist filmt eine Pressekonferenz mit einem Smartphone

Aktualności

Najnowsze wiadomości na temat nadchodzących wydarzeń oraz relacje z ostatnich spotkań i projektów DAAD w Polsce.

Więcej
Icon eines weißen Briefumschlags in dem ein weißer Zettel mit E-Mail/at-Symbol steckt auf blauem Grund

Kontakt

Z przyjemnością odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące studiów i badań naukowych w Niemczech. Zachęcamy do odwiedzenia nas w biurze DAAD w Warszawie, jak również do kontaktowania się z nami telefonicznie lub mailowo.

Więcej
Fahnen mit dem DAAD-Logo vor der Außenfassade der Zentrale in Bonn.

Informacje o DAAD

Niemiecka Centrala Wymiany Akademickiej (Deutscher Akademischer Austauschdienst DAAD) to największa na świecie organizacja stypendialna wspierająca międzynarodową wymianę studentów i naukowców.

Więcej
Publikationen des DAAD

Materiały do pobrania i publikacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi broszurami informacyjnymi w języku polskim na temat stypendiów DAAD oraz studiów i badań naukowych w Niemczech.

Więcej [na issuu.com]

Oferty niemieckich uczelni

RheinMain University of Applied Sciences-From Here to Career

Explore practice-oriented programs at Hochschule RheinMain. Shape your future and launch your career in Germany’s economic hub.

Więcej

Find Your Bachelor’s Program at TUM Campus Heilbronn

Students at TUM Campus Heilbronn receive a high-quality education at the renowned TUM University of Excellence and extensive support services for their studies.

Więcej

University of Tübingen: Summer School on European History and Challeng...

Study in English, make friends & learn German at one of Europe’s best universities - experience Europe up close on two different Study Tracks.

Więcej

Be part of the transition to the future shape of energy

Join our English-taught Bachelor of Science in Energy Systems Engineering and Management!

Więcej

Elite Master’s Program ASC

Elite M.Sc. ‘Advanced Signal Processing and Communications Engineering (ASC)’: In this research-oriented program, the focus is on individualized student support.

Więcej

Battery Materials and Technology (M.Sc.)

Access to sustainable and renewable energy is one of the great challenges of the 21st century. That’s why electrochemical energy storage, esp. batteries are an essential tool for the future.

Więcej

Elevate your career with us!

Let your career take off! Be part of an emerging university with a cutting-edge Master’s degree in Artificial Intelligence and Robotics (M.Sc.)!

Więcej

Management in Nonprofit-Organisations (M.A.) Master of Arts

For the society of tomorrow: become an expert in nonprofit management.

Więcej
1/8

Adres

Zrzut ekranu mapy z zaznaczoną lokalizacją DAAD