Content

Stowarzyszenie Stypendystów DAAD w Polsce

© DAAD

Niemieckiej Centrali Wymiany Akademickiej DAAD zależy na utrzymywaniu kontaktów ze swoimi stypendystami. Koniec stypendium staje się więc początkiem aktywnej i długofalowej współpracy pomiędzy DAAD a jej alumnami, realizowanej na całym świecie poprzez sieć stowarzyszeń.

Członkowie stowarzyszeń  są dla DAAD szczególnie ważni, ponieważ często to właśnie oni należą do ekspertów i liederów w danej dziedzinie w swoim kraju. Znane są im dobrze systemy kształcenia obydwu krajów, mają doświadczenie w funkcjonowaniu w dwóch systemach społecznych, są więc ekspertami w sprawach bilateralnych dotyczących Niemiec oraz kraju, z którego pochodzą.

Wszędzie na świecie można spotkać alumnów DAAD. Ponad 170 stowarzyszeń w 98 krajach wspiera wymianę byłych stypendystów, podtrzymuje kontakt ze szkołami wyższymi i samym DAAD.

W Polsce Stowarzyszenie zostało założone w 2003 roku i liczy 170 członków. Od momentu powstania umożliwia stypendystom, partnerom i przyjaciołom DAAD aktywną, wieloaspektową i międzypokoleniową wymianę doświadczeń.

Członkowie Stowarzyszenia mogą sami zgłaszać pomysły na ewentualne wydarzenia i ubiegać się o dofinansowanie z DAAD. Wnioski można składać wyłącznie w siedzibie DAAD w Bonn.

Informacje nt. możliwości i warunków uzyskania dotacji na działania Stowarzyszenia stypendystów DAAD w Polsce

Zostań członkiem Stowarzyszenia: Stowarzyszenie Stypendystów DAAD w Polsce [DOC 35,00 KB]

Kontakt w przypadku pytań: stypendysci.daadgmail.com

Zarząd Stowarzyszenia Stypendystów DAAD w Polsce:

  • prof. dr hab. Waldemar Czachur – prezes zarządu
  • Małgorzata Behague – wiceprezes zarządu
  • dr Paweł Kosiński – skarbnik
  • dr Paweł Lesiński – sekretarz
  • dr hab. Joanna Długosz-Jóźwiak, prof. UAM – członek zarządu
  • dr Piotr Laskowski, członek zarządu

Prof. dr hab. Waldemar Czachur, przewodniczący zarządu Stowarzyszenia Stypendystów DAAD w Polsce

Prof. Waldemar Czachur  jest germanistą, który naukowo zajmuje się lingwistyczną analizą dyskursu, ponieważ interesuje go, w jaki sposób język współkształtuje nasze myślenie o kwestiach politycznych, również w dialogu polsko-niemieckim. Prof. Czachur pracuje w Instytucie Germanistyki Uniwersytetu Warszawskiego, jest autorem wystaw na temat dialogu polsko-niemieckiego, m.in. wystawy “Odwaga i pojednanie” w Krzyżowej. Od 2006 roku jest członkiem zarządu Stowarzyszenia Stypendystów DAAD, podczas ostatniego  Walnego Zgromadzenia został ponownie wybrany na przewodniczącego. W pracy naukowej i społecznej kieruje się przekonaniem, że ciągła praca na rzecz dialogu polsko-niemieckiego jest potrzebna zarówno Polakom i Niemcom, jak i Europie.

Oferty niemieckich uczelni

International and English-taught master programs at Germany’s most bea...

Launch your career with a state-of the-art master’s degree from one of the world’s best young universities. https://www.uni-passau.de/en/study/

Więcej

Be part of the transition to the future shape of energy

Join our English-taught Bachelor of Science in Energy Systems Engineering and Management!

Więcej

Boost your career skills with online courses from Freie Universität Be...

Enhance key competencies in communication, leadership, diversity, and sustainability. Gain practical knowledge for your (future) job and a certificate from Freie Universität Berlin.

Więcej

RheinMain University of Applied Sciences-From Here to Career

Explore practice-oriented programs at Hochschule RheinMain. Shape your future and launch your career in Germany’s economic hub.

Więcej

Truly international – Study at ESB Business School!

Do you want to study in the heart of Germany, Europe’s strongest and most dynamic economy? Come to ESB Business School at Reutlingen University!

Więcej
1/5

Adres

Zrzut ekranu mapy z zaznaczoną lokalizacją DAAD