Content

Nauka języka niemieckiego

Internationale Studierende sitzen über Studienmaterialien im Hörsaal.
© GettyImages/MIXA

Język niemiecki plasuje się w pierwszej dziesiątce najczęściej używanych języków na świecie. Obecnie posługuje się nim około 185 milionów osób.

Oczywiście znajomość języka niemieckiego nie jest absolutnie niezbędna, by studiować w Niemczech. Jednak komunikatywna umiejętność posługiwania się tym językiem znacznie ułatwi codzienne funkcjonowanie i pomoże w nawiązywaniu nowych kontaktów. Poza tym może być to dodatkowy atut w CV. Nikt nie twierdzi, że niemiecki jest łatwym językiem. Okazji do nauki jednak na pewno nie zabraknie – czy będzie to kurs językowy, konwersacje w systemie Tandem, czy też rozmowy z niemieckimi współlokatorami.

Eine Studierende steht vor einem Kurs am Whiteboard und erklärt etwas.

Znajomość języka niemieckiego

Dobra znajomość niemieckiego pozwoli na szybką aklimatyzację w Niemczech. Poziom znajomości języka powinien umożliwić pełne zrozumienie wykładów oraz aktywne uczestnictwo w seminariach.

Więcej na study-in-germany.de (w języku niemieckim i angielskim)

Nauka języka niemieckiego w Polsce

Lektoraty na wyższych uczelniach, kursy w Goethe-Institut i prywatnych szkołach językowych – możliwości nauki języka niemieckiego w Polsce jest bardzo wiele.

Więcej
Studierende mit Tablet PC auf den Stufen des Berliner Reichstags.

Nauka języka niemieckiego w Niemczech

Pobyt w Niemczech to najlepszy sposób na naukę języka niemieckiego!

Więcej

Język Twojej Pasji

Kochasz muzykę, modę lub nowe technologie? Myślisz o własnym biznesie albo o działaniach na rzecz ochrony klimatu? Wiemy, jak ważne jest, by pracując robić to, co się kocha i dlatego ruszyliśmy z akcją Język Twojej Pasji, która pokazuje jak wiele nowych dróg otworzy się przed Tobą, jeśli nauczysz się języka niemieckiego.

Więcej

Oferty niemieckich uczelni

RheinMain University of Applied Sciences-From Here to Career

Explore practice-oriented programs at Hochschule RheinMain. Shape your future and launch your career in Germany’s economic hub.

Więcej

Battery Materials and Technology (M.Sc.)

Access to sustainable and renewable energy is one of the great challenges of the 21st century. That’s why electrochemical energy storage, esp. batteries are an essential tool for the future.

Więcej

International and English-taught master programs at Germany’s most bea...

Launch your career with a state-of the-art master’s degree from one of the world’s best young universities. https://www.uni-passau.de/en/study/

Więcej

Truly international – Study at ESB Business School!

Do you want to study in the heart of Germany, Europe’s strongest and most dynamic economy? Come to ESB Business School at Reutlingen University!

Więcej

Management in Nonprofit-Organisations (M.A.) Master of Arts

For the society of tomorrow: become an expert in nonprofit management.

Więcej

Be part of the transition to the future shape of energy

Join our English-taught Bachelor of Science in Energy Systems Engineering and Management!

Więcej

Boost your career skills with online courses from Freie Universität Be...

Enhance key competencies in communication, leadership, diversity, and sustainability. Gain practical knowledge for your (future) job and a certificate from Freie Universität Berlin.

Więcej
1/7

Adres

Zrzut ekranu mapy z zaznaczoną lokalizacją DAAD