Praktyki w naszym biurze

© DAAD/Abbis

Zapraszamy zainteresowanych studentów z Niemiec do odbycia praktyk w biurze Przedstawicielstwa DAAD w Warszawie.  Preferujemy kandydatów, którzy uzyskali stypendium na sfinansowanie tego rodzaju pobytu za granicą.

Poniżej przedstawiamy kilka możliwości uzyskania takiego stypendium:

 • Wolontariat „kulturweit
  Do odbycia praktyki w naszym biurze w Warszawie zapraszamy uczestników 6-miesięcznego programu stypendialnego „kulturweit“. Wolontariat „kulturweit“ jest wspólną inicjatywą Ministerstwa Spraw Zagranicznych Niemiec (AA) oraz Niemieckiej Komisji UNESCO. Praktykę można rozpocząć w marcu lub we wrześniu. Oprócz wyznaczonego zakresu obowiązków, integralną częścią praktyki jest udział w seminariach towarzyszących oraz w kursie językowym, jak również przygotowanie i realizacja autorskiego projektu. Podmiotem odpowiedzialnym za program (w tym także za rekrutację wolontariuszy) jest Niemiecka Komisja UNESCO.
  Na stronie www.kulturweit.de można znaleźć więcej informacji o wolontariacie, szczegółowe harmonogramy oraz interaktywny formularz zgłoszeniowy.
 • Stypendium jednej z 13 organizacji stypendialnych, finansowanych ze środków Federalnego Ministerstwa Oświaty i Badań Naukowych (BMBF)
  O środki na pobyt za granicą, np. w celu odbycia praktyki, mogą ubiegać się stypendystki i stypendyści jednej z trzynastu niemieckich organizacji wspierających młode talenty (Begabtenförderwerke). Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie www.stipendiumplus.de.
 • Stypendia przyznawane przez uczelnie
  Stypendia na realizację praktyki lub stażu za granicą przyznają również niektóre uniwersytety i szkoły wyższe. Informacje na ten temat można uzyskać w Biurze Współpracy Międzynarodowej macierzystej uczelni.

Istotne informacje dotyczące praktyk

Osoby przyjęte na praktykę w Przedstawicielstwie DAAD w Warszawie mogą liczyć na pełne wsparcie i wszelką możliwą pomoc z naszej strony. Zależy nam na tym, aby nie tylko dogłębnie poznały specyfikę naszej pracy, ale także wykazywały się inicjatywą i potrafiły wcielać w życie własne koncepcje.

Praktykanci w swoim zakresie organizują przyjazd do Warszawy i powrót do domu po zakończeniu praktyki, jak również zapewniają sobie zakwaterowanie w Warszawie. Obywatele UE nie muszą posiadać wizy, jednakże po upływie 3 miesięcy pobytu należy dopełnić obowiązku rejestracji pobytu w Polsce we właściwym urzędzie.

Kandydatki i kandydaci na praktyki powinni być studentami co najmniej drugiego roku, a najlepiej posiadać już dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia. Znajomość języka polskiego jest mile widziana, aczkolwiek nie jest kluczowa dla pomyślnego przebiegu praktyki.

Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane odbyciem praktyk do kontaktu z naszym biurem w Warszawie!

Oferty niemieckich uczelni

International Study Programmes at Fulda University of Applied Sciences

Study international Bachelor’s or Master’s programmes in Engineering, Business, Nutrition, Health or Humanities with a focus on practice-oriented learning.

Więcej

Truly international – Study at ESB Business School!

Do you want to study in the heart of Germany, Europe’s strongest and most dynamic economy? Come to ESB Business School at Reutlingen University!

Więcej

Study International Bachelor of Engineering at TH Rosenheim

Study International Bachelor of Engineering (IBE) at TH Rosenheim. This English-taught Bachelor’s course aims at young internationals interested in a broad range of engineering subjects.

Więcej

Szukasz zawodu z przyszością? Engineering Made in Germany to najlepszy...

Zachęcamy zainteresowanych do podjęcia studiów w klasycznym kierunku inżynieryjnym Elektrotechnik (B.Sc.) na największej uczelni nauk stosowanych w Badenii-Wirtembergii.

Więcej

„Energy and digital transformation, health, artificial intelligence – ...

Do you want to study in German? Are you looking for a preparatory programme? Are incredible living conditions, an excellent staff-student ratio, and an international campus important to you? WELCOME ...

Więcej

B.Sc. in Computer Science: Start studying in English language, switch ...

You are interested in new technologies, enjoy solving problems and working in interdisciplinary teams? If you also have basic German language skills, our Bachelor in Computer Science is the right choi...

Więcej

Study in Berlin - MBA & International Master’s Programmes

Study management in English. Improve your leadership skills. Gain digital know-how. Become part of an international student body. Benefit from many corporate activities, valuable career consultation a...

Więcej

Discover the top-ranked International Graduate Programs at Technische ...

19 International Master & PhD Programs at Technische Universität Kaiserslautern Application Deadline: Apr 30 & Oct 31 More information: www.uni-kl.de/en/international

Więcej

„Advanced Quantum Physics“ International Master’s program at TUK – TU ...

Discover modern science on atomic & sub-atomic scales at one of the leading German research departments and learn from award-winning teachers.

Więcej
1/9

Adres

 • Przedstawicielstwo w Warszawie

  ul. Zielna 37 00-108 Warszawa Telefon: +48 22 395 54 00
  E-mail: daad@daad.pl